• Nikotin aşırı derecede bağımlılık yapan bir kimyasaldır. E-Sigara ürünleri nikotin içerir.

9.Paylaşım(06) Yasaklı sitelere vpn olmadan giriş....

• Konuyu başlatan msamisengul
  • Başlangıç tarihi
M

msamisengul

SBTV
Citizen
Bazı sitelerde sıkıntılar var. Uzun zamandır kullandığım bir browser'ı paylaşmak istiyorum.
Uzun zamandır bende yüklü umarım işinize yarar.
Vpn dns vs ihtiyacı yok.
Puffin browser

url

url 

SBTV
Moderatör
Sanıyorum @onepuffman daha iyi bilir ama bu tarayıcı da vpn tarzı bir sistemle çalışmıyor mu?

onepuffman

onepuffman 

SBTV
Citizen
Sanıyorum @onepuffman daha iyi bilir ama bu tarayıcı da vpn tarzı bir sistemle çalışmıyor mu?
Bulut sistem ile çalışıyor Puffin, biraz Tor'a benziyor. Siz bir siteye giriş yapmak istediğinizde Puffin bu siteyi kendi bulut depolamasında size görüntülüyor. Bulut depolamalar da yurt dışında yer aldığı için VPN'e gerek kalmadan yasaklı sitelere girebiliyorsunuz. Aynı zamanda kendi bulutunda bir şifreleme ve sertifikasyon sistemi kullandığı için güvenli addediliyor. Bunlar artıları. Eksileri ise toplu halde bulut üzerinden veri transferi gerçekleştiği için yeterli hızlara ulaşamama, gecikme, bulut içi doluluğu azaltmak için yapılan riplemeye bağlı olarak siteleri eksik görüntüleme denebilir.

hammersmith

hammersmith 

SBTV
Citizen
Yükledim, şimdilik oldukça hızlı göründü VPN'e göre. hatta eski tekel foruma bile kendi ismi üzerinden direk girdim.

Üst Alt