• Dikkat! Forumumuzun hem IOS hem ANDROID hem de TAPATALK uygulaması mevcuttur. App Store, Google Play ve Tapatalk'tan "SihirliBuharTV" kelimesini aratarak uygulamalarımıza ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Viramods Hakkında (S.S.S)

Viramods

SBTV
Commercial
Öncelikli olarak yerli üretimi her zaman desteklemekteyim. Şunu belirtmek isterim ki ben mod tamiri ile uğraşmaktayım ve bir kaç vira kullanıcısı şöyle bir sorunla geldi. " Tetik takılı kalıyor yada ateşleme yapmıyor". Naçizane yapmış olduğum incelemeler doğrultusunda gözlemlerim akımın neodium mıknatıs üzerinden akması kaynaklı ufak korozyonlar ve kaynamalar olmaktadır. Buna bağlı olarakta takılı kalma ve/veya ateşlememe sorunu ortaya çıkmaktadır. Konuyla ilgili bir rework söz konusu olabilir mi? Önerileriniz ne olacaktır. Saygılarımla...
Yorumunuz ve farkındalık için çok teşekkür ederiz

Tetik takılı kalması genel olarak 2mm mıknatıs kullanılması gereken atomizerlerde kullanıcının fark etmeden yada tetik mesafesini arttırmak için 1.5mm lik miknatasinj kullanması ile tetik standardize ettiğimiz çalışma alanından daha derin bir mesafede çalışarak dönme eğiliminde bulunuyor

Korozyonlar icin miknatislari özel olarak ihraç ettik 30amp anlık 20amp rutin direnç ve dayanıklılık testleri mevcut bu hususta 3cihazda sorun yaşadık bunlarda ne yazık ki üretici firma tarafından yapılan üretim hataları kullanıcılarımızın mağduriyetlerini ivedi olarak giderdik

Ateşleme yapmama durumları tetik ve tetik yuvasının kirlenmesinden kaynaklanmakta düzenli temizlik yapilmadiginda arayan giren kirlilik akım ile manyetikleserek yuzeylere kaynamakta ve direnç oluşturmaktadır

Bahsi geçen sıkıntıların yeni üretimlerde giderileceginin bilgisini şimdiden verebiliriz

Viramods

SBTV
Commercial
Hocam yine aklıma gelen bir mevzuyu paylaşmak istedim .
Neomidyum iletkenliği hakkında bilgim yok varsayalım ki iletkenliği zayıf ve aklıma şöyle bişey geldi . Neomidyumun uzerine bakir veya aluminyum kaplama yapilabilir mi yapılamazsa şöylebişey geldi.
Pildeki mıknatısa çok ince cep seklinde bir kap yapilabilir bakır ya da alüminyumdan
Butonda mıknatısın olduğu yuva daha derin açmaya müsait olduğundan mıknatıs 1mm daha derine indirilebilir ve üstüne bakır yada alüminyum veya daha iyi bir iletken koyulabilir böylece ıletim mıknatıs üzerinden olmaz
Neomidyum mıknatıslar üzerine altın kaplama işlemi yapmayı düşündük ve denedik lakin bulunduğumuz şartlarda kuyum harici kaplama bulamadığımız için hem aşırı maliyetli hemde uzun vadede kaplamada dökülmeler yaşandı mıknatıslı daha derine alarak üzerine parça ekleme fikri en başta hesab edilmisti fakat hem ölçüleri değiştirecek hemde ileride yaşanacak mıknatıs değişimlerini çok daha zor hale getireceği için askıya alındı ve bu parça konulsa dahi miknatisin teması söz konusu olduğu için akımın büyük çoğunluğunu yine üzerine alıp gecimeye calismakta bu durumdada ekstra isi uretmekte

Viramods

SBTV
Commercial
Merhaba hocam,
Söyledikleriniz geçici çözüm için başarılı bir uygulama olmuş hocam ellerinize sağlık. Benim söylemek istediğim neodium mıknatısların yüzey kaplamaları akım taşımak için uygunluğu 😊.
Neomidyum mıknatıslar (kullanmakta olduğumuz ürün) alüminyum çelik ve türevi metallerden daha yüksek bir iletkenlik direncine sahip ve hatta fark edilecektir ki SS modellerimizde miknatisi tetiğe acılı olarak sabitledik iletkenlik yüzeyinin direkt olarak mıknatıs olması için

Viramods

SBTV
Commercial
Öncelikle elinize sağlık. Bir iki kişisel sorum olacak, üretici yada bilgili arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.
4 yıldır e sigara kullanıyorum ama hiç mech mod deneyimim olmadı. Bu aleti alsam sorunsuz kullanabilir miyim acaba? Kullandığım atomizer’ler spica, spica pro ve troy 1x. Genelde tüm atolarda 1 ohm ka1 tel kullanıyorum.
Bir de cahilliğimi mazur görün, hybrid mod nedir acaba? Şimdiye kadar sadece pico ve Swag kullandım.

Hibrit mod atomizer 510pininin hiçbir ara parça (sigorta pin ara bağlantı vs) olmadan pilin kutbuna direkt temas ettiği mekanik modlara verilen genel bir isim hibrit mod kullanımında 510pini sabit olan atomizerleri ve 510pini harekete müsait olan atomizerleri (klon patibulum eski exp 1 ve 2 serisi gibi) kullanılmamasını tavsiye ederiz herhangi bir 510 geri kacmasinda pil kutbuna hem artı hem eksiye temas ederek şase yapacaktır

Viramods

SBTV
Commercial
Hocam nacizane amatör fikrim butona tam basmadıkları için olabilir . Gevşek basılınca atlamalı akım geçişi orda bir korozyona sebep oluyor olabilir . Buton derinliğini artırmak için ince mıknatısı kullanıp tam basmıyorlardır büyük ihtimal.
Kullanım hakkında bi konu açmak istemiştim ama zaten deneyimli kullanıcılar olduğundan gerek duymamıştım .
Ben modun üst kısmına plastikten pul kestim böylece 1mm nin yarısı kadar bir kısım 510 pini içeri giriyor yani butona ne kadar yuklenirse yüklen pilin artı kutbu ezilmiyor
Ve atomizerin eksi kısmı modun iç kısmına kesinlikle ulaşmıyor.
Kalın mıknatıs ile gayet iyi bir buton mesafesi oluyor 2mm kadar . Öyle cebiniz boş olduğu sürece kendi kendine basma ihtimali çok düşük imkansız gibi.

İlk kullandigim

Daha sonradan bu pulu her atomizer değiştirdiğimde çıkarıp takmakla uğraşmamak için şöyle yaptim

510 pininin içeri girdiği kısımda şöyle

Sonradan aklıma gelen bi mesele
İnce mıknatıs kullanıldığında buton çok içeri gidiyor normalde işlemesi gereken derinlikten daha fazla içeri gidiyor takılı kalması bu yüzden olabilir. Hem mıknatısların birbirine fazla uzak olması diğer mıknatısı birbirini ittiği pozisyonun tersine dönmesine yani birbirini çektiği pozisyona dönmesine sebep olabilir bu da takılmaya sebep olur.

Gorselden anladığımız kadarıyla yaptığınız işlem mıknatıs için ara ölçü sağlamak olmuş biz orijinal ve mtl aromizerler için 2mm klon ve DL atomizerler için 1.5mm mıknatıs ilavesi yapmıştık fakat özellikle klon ve sabit 510lu atomizerler standart 510 derinliğine sahip olmadığı için bazı ürünlerde 1.5 çok uzun 2 çok kısa kalmakta bulduğunuz çözüm ve emek vererek yaptığınız paylaşım için çok teşekkür ederiz

Jadle

SBTV
Community
Yorumunuz ve farkındalık için çok teşekkür ederiz

Tetik takılı kalması genel olarak 2mm mıknatıs kullanılması gereken atomizerlerde kullanıcının fark etmeden yada tetik mesafesini arttırmak için 1.5mm lik miknatasinj kullanması ile tetik standardize ettiğimiz çalışma alanından daha derin bir mesafede çalışarak dönme eğiliminde bulunuyor

Korozyonlar icin miknatislari özel olarak ihraç ettik 30amp anlık 20amp rutin direnç ve dayanıklılık testleri mevcut bu hususta 3cihazda sorun yaşadık bunlarda ne yazık ki üretici firma tarafından yapılan üretim hataları kullanıcılarımızın mağduriyetlerini ivedi olarak giderdik

Ateşleme yapmama durumları tetik ve tetik yuvasının kirlenmesinden kaynaklanmakta düzenli temizlik yapilmadiginda arayan giren kirlilik akım ile manyetikleserek yuzeylere kaynamakta ve direnç oluşturmaktadır

Bahsi geçen sıkıntıların yeni üretimlerde giderileceginin bilgisini şimdiden verebiliriz
Merhabalar, bendeki mıknatısların mevcut halleri bu şekilde. Mail olarak sordum ama cevap alamadım. Bir tanesinde yanma şeklinde bir şase olmuş sanırım. Bu mıknatısın kutup yönü değişmiş. Tetik mıknatısı ve büyük mıknatısda korozyon oluşmuş herhangi bir şase gözükmüyor ve itme gösterse de birleştirince birbirlerine yapışıyor. Temizlemeye çalıştım fakat etki etmedi. Garanti kapsamında mıknatıs değişimi yapıyor musunuz ?

F9AF27BF-A1C3-44F8-BE11-0CAE4807CBEA.jpeg

SWORD 

SBTV
Community
Merhabalar, bendeki mıknatısların mevcut halleri bu şekilde. Mail olarak sordum ama cevap alamadım. Bir tanesinde yanma şeklinde bir şase olmuş sanırım. Bu mıknatısın kutup yönü değişmiş. Tetik mıknatısı ve büyük mıknatısda korozyon oluşmuş herhangi bir şase gözükmüyor ve itme gösterse de birleştirince birbirlerine yapışıyor. Temizlemeye çalıştım fakat etki etmedi. Garanti kapsamında mıknatıs değişimi yapıyor musunuz ?

Ekli dosyayı görüntüle 11818
Aynı problem ile bende karşılaştım, sorun modda değilde mıknatısların kaplamasında. SS modelinde tetik mıknatısı tek taraf hafif eğimli olduğu için pil mıknatısına ilk temas eden yüzeyde de kaplama kalkıyor ve ekstra dirence sebep olduğu için ateşleme zayıflıyor. Yapabilirsem tetik ve mıknatısa gümüş kaplama yaparak sorunu çözmeyi düşünüyorum

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jadle

SBTV
Community
Benim sadece tetik değil diğer mıknatısta da problem var. 7075 modeli. Sizinkinde yapışma problemi olmuyor sanırım.

SWORD 

SBTV
Community
Benim sadece tetik değil diğer mıknatısta da problem var. 7075 modeli. Sizinkinde yapışma problemi olmuyor sanırım.
Benimkinde yapışma değil de kaplamada kalkma var.

Jadle

SBTV
Community
Benimkinde yapışma değil de kaplamada kalkma var.

İki tarafta da kalkma olduğunda birbirlerine yapışıyor. Sebebini bilemedim doğrusu. Bu ürün için kullanılan mıknatısın uzun süre dayanması gerekir diye düşündüğüm için @Viramods hocamdan değişim talep ettim.

Üst Alt