• Bu bölümde açacağınız konu "Elektronik Sigara'yla" ilgili olmalıdır. Elektronik Sigara dışındaki paylaşımlarınız için "Sihir ve Keramet Sokağı" bölümüne geçiniz.
  • Dikkat! Forumumuzun hem IOS hem ANDROID hem de TAPATALK uygulaması mevcuttur. App Store, Google Play ve Tapatalk'tan "SihirliBuharTV" kelimesini aratarak uygulamalarımıza ulaşabilirsiniz.

Bilgi Orion, Pasito, Frenzy...

oXelight 

SBTV
Nation
Bu güzel oldu, tıpkı eski günlerdeki gibi:) Tarihe dikkat:) 2013👊

Gelelim mevzumuza,

Şimdi değerli dostlar, Lostvape'nin bir kere hakkını teslim edelim, Juul, muul, eyvallah pod mod ilgili girizgah yaptı ancak Lostvape Orion modeliyle adeta olayı kopardı.

Ve tabii ki unutmayalım, yıllardır yazarım ve savunurum, Elektronik Sigara konusunda gelişimden ziyade, dönüşüm, dönüştürme vardır, bugüne kadar da bu şekilde gelmiştir. Yani her yeni olarak önüme gelen cihazın, atomizerin size daima yıllar öncesinde çıkmış atasını, referansını bulup çıkarabilirim. Bir ara canlı yayında bir kaç örnekle somutlaştıralım bu konuyu.

3 pod mod var elimizde, Lost Vape zaten kutu tip pod mod'un öncülü, frenzy ve pasito'da referans olarak bu kutu tipi almışlar, gayette iyi etmişler.

İnşa kalitesinde Lost Vape bir tıkla Frenzy'nin önünde, kalite ve sağlamlık hissi her ikisinde de mevcut, ancak Pasito için bunu maalesef söyleyemeyeceğim. Smoant'tan zaten beklemediğim bir çıkıştı Pasito hamlesi, ve şaşırtmıştı beni, malzeme kalitesiyle bu şaşkınlığımı biraz olsun almış oldu. Evet, Smoant güzel bir hareket yapmış ancak inşa kalitesi olarak maalesef orion ve frenzy'nin çok uzağında.

Taşınabilirlik konusunda görenlerin "aaa çakmak kadar" dediği orion ve frenzy'nin yanında hem boy, hem en olarak yine Pasito büyük. Ancak burada hakkını yemeyelim bu büyüklüğün en temel sebebi bence orion ve frenzy'de olmayan sarılabilir coile sahip olmasından kaynaklanıyor. Konu başında yer alan görüntüde size fikir verebilir bu konuda.

Çip kalitesi konusunda tartışmasız Orion DNA hepsini döver. Ciddi bir içim kalitesine sahip ve bunun arkasında tabii ki DNA çipin etkisi var. Ancak Frenzy ve Pasito'da da rahatsız edici bir içim kalitesi olduğunu düşünmüyorum ve hissetmedim. Beni hayal kırıklığına Orion Q modelindeki çip kalitesine uğratmıştı. Ne Frenzy'de ne Pasito'da böyle bir rahatsızlık hissetmedim.

Kartuş konusu olayın bam teli, Orion DNA'yı ilk aldığımda gelen kartuş kalitesi bana "bu iş bitmiş ağa" dedirtmişti. Ancak sonrasında almış olduğum kartuşlarda enteresan şekilde ilk aldığım kartuşlardaki stabiliteyi, keyfi bulamadım. Ki bu çok eskilere dayanan bir problemdir, çok eskiler bilir Cartomizer'lerde yaşardık bunu, hastası olduğumuz bir Cartomizer'i bir seri sonra tanıyamazdık. Bununda temel sebebi firmaların kartuşlarını farklı firmalara yaptırmasıydı dönem dönem. Büyük ihtimalle aynı azizliğe uğradım Orion DNA'da.

Frenzy'de 1.2 coille, 0.7 coil arasında öyle bir fark var ki, cidden inanamazsınız. 0.7 coille Frenzy bildiğiniz efsane, kült bir cihaz olmaya aday. Fiyat ve performans kalitesiyle sanki pod mod'un Pico'su karşınızda duruyor. Altını çizerek belirteyim, 0.7 coiller Frenzy, cidden şahane bir cihaz. Bayıldım hatta.

Pasito iki çeşit coil koymuş kutu içeriğine. MTDL ve MTL adını verdiği iki farklı coil bulunuyor. Her ikisini de vasat üstü bulduğumu belirteyim. Keyifli mi, evet, ama kadar.

Ayrıca belirtmeden geçmek istemiyorum, hava kanalı olayında da Frenzy mevzuyu farklı hale getirmiş, Orion, Pasito kartuşlarında üstten hava kanalı verirken, Frenzy bu hava kanalını altta konumlandırmış. Ve kartuş kalitesi olarak vasat dahi olsa, bu pod mod hava ayarıyla, hani hep muhabbeti olur ya "sıkı içim" vs, cidden bu pod mod'da böylesine bir sıkı içim, muhteşem denebilir.

Sonuç olarak, favorim Frenzy dostlar, ancak hala 0.7 coil yok ortada, o nedenle sık kullanmıyorum. Lostvape Orion DNA modelini göz ardı etmeyelim, Pasito konusunda da sarılabilir coilini denedikten sonra net kararı vereceğim, ancak şu an benim için plasedir.

Umarım yardımcı olmuştur yazı...
Abi üstten hava kanalı demişsin de pasito da hava üstten girip coil atına giriyor. Yada ben cümleni yanlış yorumladım :)

• Beğen
Tepkiler: MOD

Saltlikit.net

TR de En Güvenilir Salt Likit ve Pod Mod Sitesi !
Community
Sürüncemeli bir tedarik süreci yaşadım hocam. Onu beklediğim için öyle yazmıştım. Coil geldi, denedim ve Pasito'yu daha başarılı buldum. Yarın Orion DNA kartuşunu kendime göre yeniden saracağım bakalım kendime uydurabilecekmiyim.
Eyvallah :) güle güle kullanın.. inşallah. ( Pasito Güzel RBA da gelecek yakında Dahada Güzel olacak . )

Vapor25

SBTV
Community
Ben 80/20, 70/30, 60/40, 55/45 VG/PG kullandım, sıkıntı yaşamadım. Ama 80’in üzerini çok önermem. Likit besleme kanalları çok dar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bugün Pasitoma kavuştum şimdilik aldığım sonuçlar,
DL coil de %80+ vg de hiç bir sıkıntı yaşamadım, seri çekim bile denedim :).
RBA'yı sardım 1.08 ohm civarı 28 ga kanthal ile, normal içimde %80+ vg sıkıntı yaratmadı ama seri çekimde coil az bekle de besleneyim diyor.

Sagoo

#herşeyçokgüzelolacak
Citizen
Frenzy alasım geldi konuyu okuyunca zamanla coil derdi yaşar mıyız ki

NekadarNicokadarThroatHit

HATER of SİYASAL İSLAM !!!
Community
Bırakın bu Pod olayını, unutulacak 3-5 zaman sonra (n)
Almayın dostlar, almayın Spartalılar, almayın boşa para ;)
30-32 awg tel alın, küçük atomizerler, küçük modlar, 18 mg nbase alın 🥳
Ülkede ekonomik kriz var, yarın ne olacağı belli değil hatta oturun oturduğunuz yere elinizdekiyle yetinin 🤨

deepnot: Emeğe saygı, verdim şükunu +++

Sagoo

#herşeyçokgüzelolacak
Citizen
Bırakın bu Pod olayını, unutulacak 3-5 zaman sonra (n)
Almayın dostlar, almayın Spartalılar, almayın boşa para ;)
30-32 awg tel alın, küçük atomizerler, küçük modlar, 18 mg nbase alın 🥳
Ülkede ekonomik kriz var, yarın ne olacağı belli değil hatta oturun oturduğunuz yere elinizdekiyle yetinin 🤨

deepnot: Emeğe saygı, verdim şükunu +++
Şöyle güzel bir kanguru Tarzı mod olsa hiç bulaşmayacam 🙄🤗

Seyfullah_Taha 

☪️ Muslim Steamer ☪️
Community
Şu sıra Pasito rba sı ile birlikte bir pod kullanıcısı için bekletilerini fazlası ile karşılamaya yeter net. Fikrim bu yönde. Teferruat yok coil derdi yok pil de iyi bir seviyede daha ne olsun. Sar kanthal ı devam.

Sagoo

#herşeyçokgüzelolacak
Citizen
Şu sıra Pasito rba sı ile birlikte bir pod kullanıcısı için bekletilerini fazlası ile karşılamaya yeter net. Fikrim bu yönde. Teferruat yok coil derdi yok pil de iyi bir seviyede daha ne olsun. Sar kanthal ı devam.
Fazla kalitesiz hocam malzemesi heran elde kalabilecek gibi

Kirkhammett

SBTV
Community
Frenzy iyi hoş da pili çok hızlı bitiyor. Ha hızlı da şarj oluyor orası ayrı ama yarı yolda çok bırakır dışarıda. 2.bi podla desteklenmeli

faraway

SBTV
Community
güzel anlatım teşekkürler..ama pod sevmim salt sevmim, dokanıyo..coil rba, ekranlı volt ayarlı filen, iş başa dönmeye başladı yine, yarın değişebilir pillisi de çıkar az daha büyük, ondan sonra herkesin elinde full plastik setuplar :ROFLMAO: 🥳 :rolleyes:🥳
(unhealty :eek:)

Üst Alt