• Esigara risksiz değildir. Bağımlılık yapan nikotin içerebilir. Sadece yetişkinler tarafından kullanım içindir.
Moby Labs.

Moby Labs. 

SBTV
Commercial
Doğrulanmış
Konular
1
MOBY Labs. likitlerinin inceleme ve yorum alanıdır.

Likitlerimizi yorumlarken, kullandığınız cihaz, atomizer, sarım bilgilerinin vs. de paylaşılması yeni kullanıcılara daha iyi ışık olacağını düşünüyoruz. NOT: Bu bir kural değil, sadece tavsiyedir.

Herkese bol buharlar dileriz...

Son düzenleme:
S

Serkan35

SBTV
Community
Konular
0
ASHTARY bu denediğim ikinci likit. Çok da alttan şu tat geliyor üstten bu tat geliyor o işlerden anlamıyorum. İlk denediğim likite göre bu daha güzel. Sigarayı çok andıran bir tadı var. Şahsım ve ben öyle düşünüyorum. Beğendim. Gün içinde sigara tadı arayan arkadaşlar deneye bilir. Tamamen şahsım ve benim fikrim. Pastane tatları genelde tercihim değil zaten. Burada ki tütün serisinde çok fazla pastane tatları kullanılmış.

CmZ

CmZ 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
12
Lemon Tart ına şans vermenizi tavsiye edebilirim. Gayet güzel ve tatminkar

Unco

Unco

SBTV
Citizen
Konular
2
lemon tart gayet iyi blueberry muffin de damak tadıma uygun ama nıghtshıf bana biraz acı geldi herhalde kahveli likitleri pek sevmediğimden
Tel:alien clapton khantal pamuk: clone bacon prime atomizer: zeus x

S

Serkan35

SBTV
Community
Konular
0
Candybeca bana uymadı. Tribeca'yı çok andırıyor. Gasper bunu beğendim. Gerçekten tütün harmanı olmuş. Ashtrat ve Gasper bence 10/10 elinize sağlık. Kolay gelsin.

S

Serkan35

SBTV
Community
Konular
0
TABACCIO. Bugünde bunu denedim. Buda favoriler arasına eklendi. Beğendim. Elinize sağlık hocam. Kolay gelsin.

CevizAğacı

CevizAğacı 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
11
20200921_204000.jpg

Tabaccio 9mg:
Atomizer: Le Zephry
Mod: Therion Dna166
Sarım: 3prop Mesh from Karlson, S wick, Basilisk rope, 0.7 ohm 17 watt

Beze tadı ( biraz daha süte benzer bir şekilde ), Antep fıstığıyla beraber geliyor, çok tatlı değil, tatlar alttan hafif gelen tütün aromasıyla beraber dengeli, ağızda önce beze sonradan fıstık tadı bırakıyor. Ünlü pistachio gibi bir yerden sonra baymıyor. Beğenilen bir likit olacak bence. Tüm gün içmeye uygun.

Macaron 9mg :

Atomizer : Kayfun Lite2019 22mm
Mod : Sunbox Easyside
Sarım : Kanthal 27ga, 2.5 çap, 0.9 ohm, 16 watt

Tankı yeni doldurmama rağmen bitti sayılır, güzel bir içimi var, içeriği Kurabiye, badem Ahududu,elma, kek, krema, beze ve kuruyemiş olarak belirtilmiş. Biraz karışık gibi görünsede öyle ağır bir likit değil. Öne çıkan tadlar elma ( sanırım yeşil elma ), Ahududu, krema ve badem. Alttan kurabiye ve kuruyemiş bu tadları takip ediyor. Kesinlikle denemenizi öneririm hem taze elma ve ahududu, hem krema ve badem hiç beklenmedik güzel bir birleşim olmuş. Bir daha ki siparişimde kesin alacağım bir likit.

Fabulous 9mg :

Atomizer: Fev 4.5 s, 1.2 çap hava tüpü
Mod: Ailemizin modu Pico
Sarım : Mtl Nano Alien Clapton ( Deonise Deonise üstadın bence başyapıtı ) 0.7 ohm, 18 watt

Yine çok değişik lezzetleri bir araya getirip baymadan bize içirmeye çalışmış Electro Vape Electro Vape üstad ve yine bunda başarılı olmuş. İçinde rom aroması var diye önyargılı bir şekilde içtim fakat rom tadı dondurma, krema, tütün ve vanilya ile birleşmiş durumda bu nedenle rahatsızlık vermiyor, hatta hoşuma bile gitti. Üflerken üstte saydıklarımın altından fındık, kavrulmuş badem gibi kuruyemiş tadları geliyor.
Yine beğendiğim bir likit oldu.

Birazda şişelerden bahsedelim. 30ml lik pet, ince uçlu şişelerde geliyor ürünler ve pet şişeler tamamen jelatinlenmiş halde, ilk açan sizsiniz anlamına geliyor bu ve çok hoşuma gitti, sanki yurtdışından ürün almışım ve açıyorum hissi uyandırdı bana. Ayrıca şişelerin kendi karton kutularıda mevcut ve üzerlerinde güzel tasarlanmış bilgiler içeriyor. Kullanılan ürünlerin Cas no'ları, aromanın içeriği, yasal uyarılar, vg-pg oranları, nicotin miktarı gibi bilgilerin bulunması çok sevindirici, bence sadece bu tasarım bile çoğu Türk markasının önüne geçiriyor markayı.

Son söz olarak Artık alışılageldik tadlardan sıkılanlar, Kalitesi dış tasarımından kendini belli eden ( ayrıntılara önem vermek kalitenin göstergesidir ), tadlarıylada bunu tamamlayan bu likitleri denemeli bence.

Eklemeyi unuttum, likitlerdeki vg-pg oranı 60 a 40.

Başarılar diliyorum yeni girişiminizde Moby Labs. Moby Labs. Electro Vape Electro Vape

Son düzenleme:
Moby Labs.

Moby Labs. 

SBTV
Commercial
Doğrulanmış
Konuyu Başlatan
Konular
1
Bu bölüme yorum yapmak istemedik. Çünkü sadece kullanıcılarımıza bırakmayı istedik. Ama şu ana kadar değerli yorumları için, S Serkan35, CmZ CmZ, Unco Unco, CevizAğacı CevizAğacı üstadlara çok teşekkür ediyor, klavyenize sağlık diyoruz... 👏👏🙏

Ayrıca, MOBY Labs likit listesi konu başlığına yorum yapan, Kvothe Kvothe ve Gabamarul Gabamarul, üstadlara da sonsuz teşekkürler...

Afiyetle...

serbest

serbest 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
7
Merhaba,

Ben bu isimler ve çeşitlerle olmasa da daha önce Electro Vape Electro Vape hocamın elinden çıkma likitlerden tatma imkanı buldum, sağolsun hediye bir RDA gönderirken 3mg’lık bir Grandmaster klonu ve 9mg’lık ballı-tütünlü bir likitini de pakete koymuştu. Ve o zaman her iki likiti de çok beğendiğimi söylediğimde kendi çevreme yapıyordum bunlar son kalanlar minvalinde bir cevap vermişti ve bende umudu kesmiştim (o Grandmaster gibisini halen içmedim ben yerlilerde, orijinale ciddi anlamda yakındı). Geçtiğimiz haftalarda yeni marka ile yeni tarifleri ilanda görünce sevindim hatta mesajımda da benim beklentim yüksek diye kendisine belirttim :) . Forum güzel ve özgün bir likitçi kazandı, kendisine ve hepimize hayırlı olsun.

İlk iletişim kurup alışveriş yapmam ayın onbeşindeydi, gönderi onaltısı sabahı elimdeydi. Birkaç gün önce tekrar alışverişim oldu, ilki gibi çok hızlı iletişim kurduk ve alışveriş yaptık. Tepki süresi ve iletişim çok iyi.

Gönderi güzel paketlenmiş, zarar görmemiş şekilde elime ulaştı. Bunda her bir şişenin ayrı ayrı kutulanmış olması da bir etken. Düzenli biçimde dizilmiş kutular balonlu naylonla sıkıca sarılarak torbalanmış haldeydi. Aroma kokmayan paket açtım uzun süre sonra :) .

Şişeler şeffaf pet gorilla, tamamı shrink ile kaplanmış, akma sızma gibi durumlar yok. Kutu ve şişe etiketlerinde aynı tasarım ve renkler kullanılmış, güzel bir kedi silüeti markanın yüzü olmuş :) . Şişe ve kutularda gerekli olabilecek her tür bilgi ve simge mevcut, özellikle nik. ile ilgili uyarılar “bence” standartlara uygun olmuş. Özellikle değinmek istediğimse, kutu ve şişe etiketlerinde aromalar hakkında bilgi verilmiş olması, dümdüz “bu likitlerde TPA, FA, CAP, INW aromaları kullanılmıştır” yazılıp geçilmemiş; bir likitte FA aroması kullanılmamışsa kutu ve etikette FA yazmıyor ve içerikteki aromalar tek tek belirtilmiş.

Genel olarak değinmek istediğim son ayrıntı, DL kullanmama ve ilk siparişimin tamamı 3mg/ml olmasına rağmen boğaz vurumu bana bir miktar fazla geldi. Hani evyaplar için ya 12’lik nbase’ye aroma katmış aslında tam 12mg/ml değil gibisinden konuşulur ya, burada tam tersini düşündüm acaba bunlar 4 4,5 aralığında mı diye. Daha önce hiç Carlo VG kullanmadığımdan bu durumun VG’den olup olmadığını da anlayamadım tam olarak. Ama nik. hissiyatı konusunda sorun yaşamayacaktır kimse bunu da belirteyim.

Gelelim yorumlara...

Likitleri Bonza RDA, Wasp Nano ya da Mason 24mm RDA ile tüketiyorum; çiftte 0,12 – 0,16 ohm aralığındaki Ni80 Alien Clapton’lar takılı oluyor genelde, tek telde 0,30 ohm civarı. Pamuk Cotton Bacon v2 ya da Rayon olur. Modlarım regüle. Gerçekten içemeyeceğim derecede ağız tadıma aykırı ya da özel hassasiyetim olan aromalar içermediği sürece bir tarifi gün boyu içiyorum, papaya olan bir likiti maksimum bir puf içebilirim mesela, almamaya dikkat ederim, yorumuna kalkışmam. Sabah ağzım temiz ve tatsızken aldığım ilk pufun verdiği tat önemlidir, bu yüzden ilk olarak denemek istediğim likitlerden biri olmasına dikkat ederim.

Cold Glass: İlk bununla başladım çünkü eski One Hit Wonder Muffin Man’ler haricinde elmalı likitleri birkaç nefesten fazla içemiyorum, yeni Muffin Man’lerde de o sevmediğim elma aroması var. Bu likitte ayrıca Koolada var ki bence her zaman giden bir tat değil. Ama Koolada düşündüğüm gibi rahatsız etmedi, hatta çilek ve şeftali ile güzel geldi, bu ikisi elmayı biraz bastırdığı için nispeten rahat içtim günboyunca ama şeftalinin üfledikten sonra hala ağızda kalan kabuksu tadı akşama doğru diğer tatlar kayboldukça baskınlaştı. Bu hali ile de güzel ama tam benim kalemim diyebileceğim bir tarif değil. Şekeri dengeli, ben şekersiz tarifleri genelde içemiyorum. Hatta içine az biraz krema koyulsa daha içilebilir olurdu benim açımdan :). Meyve ve Koolada sevenler için. Puanlarımda tadımlarımda objektif değil ama adettendir 7/10 diyeyim.

Vanilla Custard: Tüm gün ve sonraki günlerde de içilebilir benim için. All Year Vape yani. Çünkü Capella Custard’ı nbase’ye döküp kırk gün sonra içiyorum, hatta daha önce belki oranı birebir olmasa da aynı aromalar ile benzer tarifi uygulamışlığım var. Şekerli, kıvamı koyu, ağızda bıraktığı tat ve doku çok güzel bir tarif. Benim buhar işinde kadife gibi dediğim şey bu bu ve benzeri custard likitleri. Tatlı, pastane sevenler, kremacılar, vanilyacılar bu likite takılı kalırlar bence. Taze krema, vanilya kokusu ve custard tadıyla birarada, çizkek ise ağızda pütürlü hoş bir doku bırakıyor. Premium olarak şekeri az mudili Vanillepudding ismi ile Flavour-Smoke firmasında var ama bu ondan çok daha olgun ve rahat içimli.

Bir ayrıntı eklemeye çalışacağım; custard’ın muhallebi diye çevrilmiş olmasından dolayı genelde “he muhallebi” deyip geçiyoruz ama custard bizim muhallebilere benzemiyor, genel damak tadımıza da uzak düşüyor. Benzer bir algıyı rice pudding’in sütlaç diye çevrilip geçilmesinde de yaşadım likit konusunda. Evet likitler coğu zaman yapay aromalardan üretiliyor ve bir tatlının tadını birebir yansıtmasını adına bakarak beklemiyoruz ama bu muhallebi ve sütlaç çevirileri kafa karışıklığını bir kat daha arttırıyor. Muhallebi diye aldığınız custard aroma ve likitleri çok ters köşeye yatırabiliyor ilk alışverişlerde.

Kısacası likit karmaşık değil ama krem, krema, custard, muhallebi tatlarına az oranlı karışımlarda bile tahammül edemeyen kitleye görede değil.

Puanım 100/10 :) .

Macaron: Tamam elma baskın ama başka elma bu; çok keyifli bir likit. Bir kere hamur tabanının tadıyla meyve ve kuruyemişler birbirini tutmuş, tam oturmuş. Eski Muffin Man ve Loaded Glazed Donut’tan sonra en beğendiğim hamur tabanlarından birisi bu tarifinki; kurabiye, badem, kek, krema, beze çok güzel tek bir tat olmuş bence, ayrı ayrı tatlarını almadım. Böğürtlen ve sanırım yeşil elma meyveye boğmadan geliyor, içtikten sonra hafif ekşi elma tadı kalıyor ağızda. Bence tüm gün içilir, ben içtim. Şeker oranı meyvelerden dolayı biraz fazla hissediliyor ama güzel.

Puanım 8/10.

Blueberry Muffin: Blueberry benim buhar işinde çok sevdiğim bir aroma oldu, aslıyla alakası olmasa bile. E likitte vanilla cream ve custard’da var, daha ne olsun :) . Aslında muffin aromasını görünce Macaron ayarında hissedilir bir hamur tabanı beklemiştim ama çok çok arkada kalmış ama bence likitin güzelliğini etkilememiş. Blueberry oranını çok seğendim, buram buram, Rocket Man’den çok çok çok daha iyi bir tarif olmuş.

Puanım 9/10.

Tükettikçe diğer çeşitler hakkında bir iki satır çiziktirmeyi planlıyorum, afiyet olsun.

Türk

Türk 

SBTV
Council
Konular
32
Haftasonu düşerim buraya kaza bela olmazsa :)

S

Serkan35

SBTV
Community
Konular
0
Özür dilerim. Resim yanlış yere etiketlendi. Tütün serisi tribeka hariç hepsini denedim. Son denediğim Black Sea. Buda bana uymadı tütün sever biri olarak. Çözemedim ilginç bir karışım olmuş. Denediğim 6 likitte kesinlikle çöp değil arkadaşlar. Tamamen damak tadı meselesi. Yine söylüyorum. Elinize sağlık hocam...

Mtl16harun

Mtl16harun 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
0
likitlerim geldi. ikinci likitimi deniyorum alttan şu tadı aldım üstten öbür tadı üfledim işlerini pek anlamam hoşuma giden likiti kullanırım. kullandığım iki likitte gayet güzeldi. benim için önemli olan boğaz vurumu ve doyuruculuğu 9 mg olarak aldığım likitlerde tamamen istediğim ve aradığım şekilde alıyorum.
Şimdi gelelim benim için asıl önemli olan meseleye. satıcı arkadaş kargomu hazırlamış üzerine adresimi de doğru şekilde yazmış ancak kargocu arkadaş isim benzerliğinden sanırım adresi farklı girmiş buna bağlı olarak da kargom başka bir şubeye gitmiş. satıcı arkadaşa mesaj attım hemen ilgilenip kargo ile görüştüğünü gerekli yönlendirmeyi şubenin yapacağını yazmış bana mesaj olarak. bir sonraki sabah kargonun yanlış gittiği şube tarafında işim olduğu için kargomuda teslim aldım. sonra beni satıcı arkadaş telefon ile aradı gerekli yönlendirmenin yapılacağını söyledi. yani ürünleri sattım diye beni unutmadı benim mesajı yazdığım gün değil bir sonraki gün bile takip etmiş. likit falan bi tarafa bu düzgün esnaflığından dolayı arkadaşı tebrik ediyorum. malum piyasada böyle arkadaşlar bulmak zor.
Sevgili moby labs likitlerin çok güzel esnaflığın hepsinden güzel böyle devam edersen çok başarılı olacağını düşünüp selam ediyorum.

Moby Labs.

Moby Labs. 

SBTV
Commercial
Doğrulanmış
Konuyu Başlatan
Konular
1
likitlerim geldi. ikinci likitimi deniyorum alttan şu tadı aldım üstten öbür tadı üfledim işlerini pek anlamam hoşuma giden likiti kullanırım. kullandığım iki likitte gayet güzeldi. benim için önemli olan boğaz vurumu ve doyuruculuğu 9 mg olarak aldığım likitlerde tamamen istediğim ve aradığım şekilde alıyorum.
Şimdi gelelim benim için asıl önemli olan meseleye. satıcı arkadaş kargomu hazırlamış üzerine adresimi de doğru şekilde yazmış ancak kargocu arkadaş isim benzerliğinden sanırım adresi farklı girmiş buna bağlı olarak da kargom başka bir şubeye gitmiş. satıcı arkadaşa mesaj attım hemen ilgilenip kargo ile görüştüğünü gerekli yönlendirmeyi şubenin yapacağını yazmış bana mesaj olarak. bir sonraki sabah kargonun yanlış gittiği şube tarafında işim olduğu için kargomuda teslim aldım. sonra beni satıcı arkadaş telefon ile aradı gerekli yönlendirmenin yapılacağını söyledi. yani ürünleri sattım diye beni unutmadı benim mesajı yazdığım gün değil bir sonraki gün bile takip etmiş. likit falan bi tarafa bu düzgün esnaflığından dolayı arkadaşı tebrik ediyorum. malum piyasada böyle arkadaşlar bulmak zor.
Sevgili moby labs likitlerin çok güzel esnaflığın hepsinden güzel böyle devam edersen çok başarılı olacağını düşünüp selam ediyorum.
Sadece ürünü satmak amacımız değildir hocam. Ürün siparişindem, teslime, teslim sonrası müşterilerimizin ürünlerimizden memnuniyetine kadar, tüm aşamalara özen göstermeye gayret ediyoruz. Umarız tüm denediğiniz likitlerimizi beğenirsiniz. Herhangi bir şikayetinizde her zaman iletişime geçebilirsiniz. Sağlıcakla buharlayın. Selametle 👋

Jhun D.

Jhun D. 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
1
Banana Pie nasıldır acaba dostlar? Grandmaster tarzı mı yoksa size özgü bir reçete mi?

Moby Labs.

Moby Labs. 

SBTV
Commercial
Doğrulanmış
Konuyu Başlatan
Konular
1
Banana Pie nasıldır acaba dostlar? Grandmaster tarzı mı yoksa size özgü bir reçete mi?
Naçizane biz cevap vermeye çalışalım. Banana pie muz baskın, muzlu pasta tadındadır. Grandmaster benzeri değildir. Özgün bir tarifimizdir hocam

SWORD

SWORD 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
4
İlk olarak siparişim hızlıca kargoya verildiği için teşekkür ederim.
Kargonun paketlemesi gayet sağlamdı ve hiçbir hasar olmadan elime geçti, likitlerin tek tek kutulanmış olması güzel, şişelerin shrink kaplı olması şişeleme sonrası ilk açan olduğumuz hakkında güzel bir detay. Artı olarak, her şişenin üzerinde hammadde cas no'ları ve içerikteki aromaların(tatların) yazılı olması da güzel
Bu arada üreticiyi, kendine özgün tarifler üzerinde çalıştığı tebrik ediyorum
Gelelim likitler hakkındaki deneyimlere

Ashtray: Aklınız içerikte Latakia yazdığı için Black Note Latakia'ya kaymasın, BN Latakia gibi isli bir tütün değil. Gelen tada tam olarak ekşi-tatlı tütün diyebilirim. Sarma sarı tütün kokusunu andırıyor. Tütün sevenler bunu listenin başına eklesinler derim. 8.0/10

Fabulous: Kullanırken ilk dikkat çeken hafif baskın tat acı-ekşi arası diyebileceğim diğer tatların çok az üstüne çıkan rom aroması. Dondurma, krema ve vanilya rom'a eşlik etmenin yanında rom'un baskın tadını bir miktar yumuşatsa da rom tadındaki sivrilik kısmen duruyor. Kuruyemiş notaları ise en altta çok hafif olarak geliyor. Ben beğenerek tüketsem de, biraz komplike bir likit olan Fabulous, Castle Long tarzı sivri bir tada sahip olduğu için herkesin beğeneceğini düşünmüyorum, farklı tatları denemeyi sevenler denesin 7/10

Macaron: Ahududu ve elma ön plana çıkan tatlar iken bunları kek, beze ve krema taban olarak tamamlıyor. İçerikte geçen badem tadını alamamamı son 1 haftadır badem içeren likitler tüketmeme bağlıyorum. Meyve/pastane arası diyebileceğim bir likit olmasına rağmen aşırı şekerli bayan bir likit değil, gün boyu içime bence uygun 8/10

Yellow Flakes: İçerikteki beze, kek, fındık ve kuruyemiş arasında baskın olan bir aroma yok,tatlar dengeli ve eşit diyebilirim. Daha önce kullandığım ama adını hatırlayamadığım ithal bir likite %90 oranında benzediğini söyleyeyim. 8.5/10

Creamy Pecan: Pekan cevizi vanilya ile hafif yumuşatılmış, muhallebi ve krema aromalarıda buna güzel eşlik etmişler. Üfleme sonrasında ise kısa süreli olarak ağızda hafif yağlı krema tadını bırakması ise dikkatimi çekti. Başarılı bir likit olmuş, bunu beğenen çok olur diye düşünüyorum. 8/10

Denemelerde alınan tatların ve puanlamanın kişisel olduğunu, herkesin ağız tadının farklı olduğu için alınan tatlarda farklılıklar olabileceğini söylemeliyim

M

Mckare 

SBTV
Doğrulanmış
Konular
0
Kendilerinden bu ilk siparişim öncelikle hediye için teşekkür ediyorum. Dün akşamdan bu yana lemon tart ı kullanıyorum açıkçası beni üzmedi ancak dürüst olmak gerekirse beni havalarada uçurmadı, aldığı ücretin bir tık üzerinde bir karşılık verdiğini belirtmem gerekiyor bu beni mutlu etti saygılar

Üst Alt