• Nikotin aşırı derecede bağımlılık yapan bir kimyasaldır. E-Sigara ürünleri nikotin içerir.

Kullanım Kılavuzu Genel Forum Kullanım Kılavuzu

• Konuyu başlatan Koba 
  • Başlangıç tarihi
Koba

Koba 

SBTV
Admin Geo
Merhaba,

SBTV’nin genel tanıtımıdır. Faydalı olacağını umuyoruz.

A-GİRİŞ:

1-SBTV 3 ana bölümden oluşur;
A-Hızlı Forum 7/24: Elektronik sigara hakkında her şeyi bulabileceğiniz bölüm ve alt kategoriler.
B-Tedarikçi ve Üretici Forumları: Sıfır ürün satışı yapan tedarikçilerin ve üreticilerin bulunduğu bölüm ve alt kategoriler.
3-Sihir ve Keramet Sokağı: Elektronik sigara dışında güncel konuların da bulunduğu, üyelerimizin sohbet alanı olan bölüm ve alt kategoriler.

B-GENEL BAKIŞ:

1-Anasayfa ÜST Menü (SOL KISIM) - ( Mobil görünümde yine sol kısımda yer alan üç çizgi ikonu tıklandığında çıkar)

63D8E3AA-0C02-4677-9359-01E12E7ECF5C.jpeg

2-Anasayfa ÜST Menü ( SAĞ KISIM)

F0CD1C3E-D64D-46A4-938D-D170690EEFE5.png

3-Anasayfa ÜST Menü SAĞ KISIM Profil Bilgileri Bölümü.

D7556B5D-92F3-4629-BFBF-2712DADC103C.jpeg

a) Haber Akışları: Haber akışları sayfasına yönlendirir.
b) Alınan Tepkiler: Paylaşımlarınıza verilen tepkileri görebileceğiniz bölüm.
c) Tüm Gönderileriniz: Tüm paylaşımlarınızı bu bölümden görebilirsiniz.
d) Kişisel Detaylar: E-Postanızı, Avatarınızı (Kullanıcı Resminiz), Özel Başlığınızı, Doğum tarihinizi, Konumunuzu, Web sitenizi ve Hakkınızda kısmını düzenleyebileceğiniz, değiştirebileceğiniz bölüm.
e) Tercih Seçenekleri: Tema tercihinizi, dili, saati, e-posta bildirimlerini, konu takiplerini, gizliliğinizi, tüm bildirimleri düzenleyip, değiştirebileceğiniz bölüm.
f) Şifre ve Güvenlik: Şifrenizi değiştirebileceğiniz bölüm.
g) İmza Seçenekleri: Profilinizde görünecek imzayı düzenleyebileceğiniz, değiştirebileceğiniz bölüm.
h) Hesap Gizliliği: Çevrimiçi durumunuzu, mevcut etkinliğinizi, gizliliğinizi düzenleyip, değiştirebileceğiniz bölüm.
ı) İzlenen Üyeler: Takip ettiğiniz üyeleri görebileceğiniz bölüm.
i) Engellenmiş Üyeler: Engellemiş olduğunuz üyeleri görebileceğiniz bölüm.
k) ÇIKIŞ YAP: Bu seçeneğe tıklayarak forumdan çıkış yapabilirsiniz.
l) Durumunu Güncelle: Bu bölüm aracılığıyla durum güncellemesi yapabilirsiniz.
m) YER İMLERİ: Eklemiş olduğunuz yer imleri bu bölümde görünecektir.

4-Anasayfa ORTA kısım, Haber Akışı eklentileri. Bu eklentiler sayesinde foruma akan mesaj ve konu verilerini eşzamanlı takip edebilirsiniz.

82E9EFA7-CAB0-43A5-B7AF-882EAA5D7D86.jpeg

4-Anasayfa ORTA Kısım HIZLI FORUM 7/24 Bölümleri ve Alt Kategoriler

Hızlı Forum Ana Bölümleri

C94B23B1-7B44-4DF8-B9FA-6BB7E4F8A597.jpeg

Hızlı Forum Alt Kategorileri 1

5AF7A77B-0DE8-4A76-BDC8-0BB70A402485.jpeg

Hızlı Forum Alt Kategorileri 2

CFF716DB-C85F-4F76-B8FE-7A990AE3E88D.jpeg

5-Anasayfa ORTA Kısım TEDARİKÇİ VE ÜRETİCİ FORUMLARI Bölümleri ve Alt Kategoriler (Alt kategorilerde TEDARİKÇİ ve ÜRETİCİ bölümleri yer alır)

9EE37951-582C-4AEE-8753-5EC0FF8EFBE5.jpeg

6-Anasayfa ORTA Kısım SİHİR VE KERAMET SOKAĞI Bölümleri ve alt kategoriler.

Sihşr ve Keramet Sokağı Ana Bölümler

41A3E528-A395-40D6-B4BF-301EDDF4BBCA.jpeg

Sihir ve Keramet Sokağı Alt Kategoriler

8F0EB727-CA53-4F8D-AF02-D59790C778F4.jpeg

7-Anasayfa KÖŞE Kısım (SAĞ SÜTUN) Haber Akış widgetleri. Bu widgetler sürekli olarak forumlardan veri toplayarak yeni konu ve mesajları belirli fiktrelere göre sıralarlar.

Widget 1

F4A229BE-57D0-48C0-B49C-52DB0DA432FF.jpeg

Widget 2

8C1522D8-D2A9-44AC-AC82-20BD33C99A9D.jpeg

SBTV genel görünümü ve forum akışı bu kadar basit bir bağlantı ve örgü üzerine kuruludur.

Bunun temel amacı karmaşadan uzak, basit ve temiz bir forum akışının hedeflenmesidir.

İyi Forumlar Dileriz

pablo

pablo 

SBTV
Citizen
Editör SB
elinize sağlık üstat,epey emek veriyorusunuz,karşılıksız kalmayacağına emin olun,başarılarınız daim olsun.

CevizAğacı

CevizAğacı 

SBTV
Community
Screenshot_20200726-023851_SBTV.jpg

Anlık bildirimler nedir, nasıl etkinleştirilir acaba ? @Koba üstad

Son düzenleme:
Raptoid

Raptoid 

SBTV
Citizen
@Koba Actigim konular siliniyormu kayipmi oluyor anlamadim en son nbase ve oran hakkinda tavsiye edli konuyu actim kayboldu.

Koba

Koba 

SBTV
Admin Geo
@Koba Actigim konular siliniyormu kayipmi oluyor anlamadim en son nbase ve oran hakkinda tavsiye edli konuyu actim kayboldu.
Genel olarak bu konuda esnek davranmaya çalışıyoruz. Ancak bahsi geçen firma ısrarla bu platformu görmezden gelen ve bir kaç hafta önce yaşanan rezaletlerle tamamen şaibeli duruma düşen bir mecrayı kendine üs edinmiş bir firma. Sizin paylaşımızla ilgili iyi niyetinizden zerre şüphemiz yok. Konu budur.

Raptoid

Raptoid 

SBTV
Citizen
Actigim konu yine acilmamis cok ilginc yildim artik ben. Forumlarinizi kullanmak gercekten cok zor hakaretler ediliyor admin yada moderator arkadaslar bir sey yapmiyor konu aciyorum dvarw da hangi marka diye oda kabul edilmiyor anlamak cok guc gercekten.

Raptoid

Raptoid 

SBTV
Citizen
Hayırdır dayı banami dedin. Bu arada sen kimsin?
Screenshot_20200824-160944_Chrome.jpg
Bu arkadas buranin sahibi mi? Yada uyelere hakaret mazurmu goruluyor? Yukardaki resimdeki mesajda silinmis eger bu tip seylere musamaha gosteriyorsaniz soyleyin bilelim. @Koba @Pineapple

Koba

Koba 

SBTV
Admin Geo
Actigim konu yine acilmamis cok ilginc yildim artik ben. Forumlarinizi kullanmak gercekten cok zor hakaretler ediliyor admin yada moderator arkadaslar bir sey yapmiyor konu aciyorum dvarw da hangi marka diye oda kabul edilmiyor anlamak cok guc gercekten.
onaydaydı konu, onaylandı.

Koba

Koba 

SBTV
Admin Geo
Açtığınız konular önce onaya düşer. Bir önceki konunuzun onaylanmama nedeni izah edilmiş. Burada keyfi uygulama göremezsiniz.

Türk

Türk 

SBTV
Council
Nation
Ekli dosyayı görüntüle 45478
Bu arkadas buranin sahibi mi? Yada uyelere hakaret mazurmu goruluyor? Yukardaki resimdeki mesajda silinmis eger bu tip seylere musamaha gosteriyorsaniz soyleyin bilelim. @Koba @Pineapple
O vatandaştan ne çektim bir ben bir de ahali biliyor...
Açtığınız konular önce onaya düşer. Bir önceki konunuzun onaylanmama nedeni izah edilmiş. Burada keyfi uygulama göremezsiniz.
Abi onay süreleri uzun mu bu kadar?
Hızlı forum akışı da durağan.

Koba

Koba 

SBTV
Admin Geo
O vatandaştan ne çektim bir ben bir de ahali biliyor...

Abi onay süreleri uzun mu bu kadar?
Hızlı forum akışı da durağan.
genel olarak durağan bir ortam var. onayla ilgili bir sıkıntı yok. pandemisi, tatili, insanlar üzerindeki baskısı derken elektronik sigara da yaprak kımıldamıyor amiyane tabirle.

V

VapeNvape

SBTV
Citizen
@Koba Hocam çok emek veriyorsunuz teşekkür ederiz. Bir tavsiyede bulunmak istiyorum; ”Anketler” bölümü çok iyi düşünülmüş bir proje bence, bu bölümünün kullanımının teşvik edilmesi ve genişletilerek daha spesifik örneğin “favori atomizeriniz hangisi” yerine “Aroma öncelikli favori mtl atomizeriniz hangisi” , “boğaz vurumu öncelikli mtl atomizeriniz hangisi”... gibi anketlerin çoğalması, mükerrer tavsiye alma başlıklarının ve tartışmaların birçoğunun önüne geçer, daha toplu bir kaynak oluşmuş olur ve kullanıcılar da daha net bir kanaate ve cevaba ulaşır diye düşünüyorum. Forumdaki kullanıcıların da anketler bölümüne destek vermelerini diliyorum..

Koba

Koba 

SBTV
Admin Geo
@Koba Hocam çok emek veriyorsunuz teşekkür ederiz. Bir tavsiyede bulunmak istiyorum; ”Anketler” bölümü çok iyi düşünülmüş bir proje bence, bu bölümünün kullanımının teşvik edilmesi ve genişletilerek daha spesifik örneğin “favori atomizeriniz hangisi” yerine “Aroma öncelikli favori mtl atomizeriniz hangisi” , “boğaz vurumu öncelikli mtl atomizeriniz hangisi”... gibi anketlerin çoğalması, mükerrer tavsiye alma başlıklarının ve tartışmaların birçoğunun önüne geçer, daha toplu bir kaynak oluşmuş olur ve kullanıcılar da daha net bir kanaate ve cevaba ulaşır diye düşünüyorum. Forumdaki kullanıcıların da anketler bölümüne destek vermelerini diliyorum..
Anketler bölümünü bizde çok önemsiyoruz. Çünkü hemen her yerde artık sorulmasından bıkılan hemen her sorunun cevabını hem oransal hem de deneyimlerle alabilme imkanı tanıyor. Zaten forum geneline bakarsanız gerek önekler, gerekse anket vb. bölümlerle ciddi bir derli toplu görüntüye sahibiz.

Raptoid

Raptoid 

SBTV
Citizen
Ilanim neden onaylanmiyor ?

Üst Alt