• Nikotin aşırı derecede bağımlılık yapan bir kimyasaldır. E-Sigara ürünleri nikotin içerir.

2.YENİ ÇIKTI! (05) Byka V9

• Konuyu başlatan Kanthal
  • Başlangıç tarihi
Namca

Namca 

SBTV
Community
ooo v9'lar gelmeye başladı, deneyenler yeşillendirirse çok sevinirim.
Bu arada italyan bir dayı Sxk klonunu incelemiş. Pek bir şey anlamadım tabi ama bir kaç defa bene ve perfetto kelimelerini kullandı 😆 demek ki bayağı beğendi.
İşçiliği oldukça beğendim, oring toleransı da iyi gözüküyor.
Benim bir atodan beklentilerim , çoğu kullanıcıdan daha minimalist olduğu için ürün değerlendirmem çok iyi sayılmaz .akıtmıyorsam az biraz da aroma alabiliyorsam benim için yeterli ,o yüzden o toplara giremem ,,Fakat iyi bir talaşlı imalat üreticisi olarak şunu söyleyebilirim ki. ,görsel olarak çok çok iyi bir CNC işçiliği var ,,kullanım aşamasından sonra teknik değerlendirmem daha doğru bir temele oturabilir sanırsam.

CmZ

CmZ 

SBTV
Community
Bu arada italyan bir dayı Sxk klonunu incelemiş. Pek bir şey anlamadım tabi ama bir kaç defa bene ve perfetto kelimelerini kullandı 😆 demek ki bayağı beğendi.
Çok inceden bi ıslık sesi gibi bir ses mi geliyor benim kulaklar mı bozum :)

Kanthal

Kanthal

SBTV
Citizen
V9 podyuma çıkarsa mutlu olurum —kahvem hazır. 🙃:coffee:

Türk

Türk 

SBTV
Council
Nation
Bir tane daha orjinal bi ato falan alırım sonra bu alım işlerini bırakırım.
Daha karar veremedim ne alayım.
Sonu yok bunun. Al al al nereye kadar.
Dağ olsak dayanamayız yahu.

Birde üşengeç olmasam bende olanları satışa çıkarıcam ama üşeniyorum.
Ha o ilanlarda gus olacak ise önden bana bi şaap abi (y)

Raptoid

Raptoid 

SBTV
Citizen
"Iscilik berbat bu atomizer hic MUKEMMEL DEGIL"
Dediyse ? :)

CnrSngl

CnrSngl 

SBTV
Community
"Iscilik berbat bu atomizer hic MUKEMMEL DEGIL"
Dediyse ? :)
Siz öyle deyince Gora'daki ya anama küfür ediyorsa diyen dayı geldi aklıma 🤣
Neyse video'daki amça oldukça beğendi gibiydi ve gördüğüm kadarıyla güzel iş çıkarmış Sxk ama tabi alan arkadaşların da tecrübelerine kulak vermek lazım. Benim niyetim hem tek tanklı Sxk klonunu hemde çok tanklı Vapeasy klonunu almaktı ama acele etmedim şimdilik bekliyorum.

Raptoid

Raptoid 

SBTV
Citizen
Siz öyle deyince Gora'daki ya anama küfür ediyorsa diyen dayı geldi aklıma 🤣
Neyse video'daki amça oldukça beğendi gibiydi ve gördüğüm kadarıyla güzel iş çıkarmış Sxk ama tabi alan arkadaşların da tecrübelerine kulak vermek lazım. Benim niyetim hem tek tanklı Sxk klonunu hemde çok tanklı Vapeasy klonunu almaktı ama acele etmedim şimdilik bekliyorum.
Sxk clone umu ? Sxk style yani clonunda clonumu onada dikkat etnek lazim..

murcix

murcix 

SBTV
Community
Sxk clone umu ? Sxk style yani clonunda clonumu onada dikkat etnek lazim..
Ali'deki çakallar hariç bunu yapan olmaz üstat. Clone kelimesi yerine style kullanıyorlar uzun zamandır. Ali'de sxk, yftk,ulton ibaresi geçmeyen klonlar sıkıntı yaşatabilir. Bu durumda piyasada kimin klonu var diye 3fvape, 2fdeal ve FT üzerinden kontrol etmekte fayda var.

E

Ecuaraci

SBTV
Citizen
IMG_20210110_090955.jpg
Atomizer elime geçeli bir kaç gün oldu aslında ancak yoğunluktan fırsat bulup deneyimleyemiştim o nedenle yazmam bugünü buldu. :geek:
Aldığım ürün Sxk Klonu 3ml lik versiyon.
Metal kısımların işçiliği ay parçası gibi tertemiz görünüyor.
Atonun tank kısmı 3 oringli geçmeli sistem malumunuz, oringler işini düzgünce yapıyor. Klonlarda sıkça yaşadığımız, istem dışı ayrılma ihtimali çok zayıf.
Tek hoşuma gitmeyen oring, konnektör tabanı ile hava ayar yüzüğü arasında bulunan yukarıda atmış olduğum ekran görüntüsündeki 11 numaralı oring, o kısma biraz daha kalıbını koruyabilecek dirayetli bir oring olsa çok iyi olurdu bence.
Bu arada atomizerde oldukça fazla yağ kokusu mevcut, durun durun temizleyin bendeki daha geçmedi gibi. :LOL:

Sıkılık, ses, hava akışı durumlarını tarif etmeye çalışırsam;
Hava pinleri 4 adet geliyor. 1 mm (orjinalde yok), 1.2-1.4-1.7 şeklinde.
Hava ayar yüzüğü de 4 kademeli; 1.2-1.7 ve 2 adet 2.3 mm şeklinde. İsteğe bağlı olarak 1.2-1.7-2.3 tek delik ve 2×2.3 çift delik açık olarak kullanabiliyorsunuz.
Şuanda 1.2 hava pini takılı vaziyette kullanıyorum vadettiği neyse onu veriyor.
Sıkılık konusunda her mtl kullanıcısını memnun eder o konuda tereddütünüz olmasın.

Ses konusunda araştırma ve denemelerime göre;
Hava ayar yüzüğü eğer tek delik 1.7 ve 2.3 te kullanılırsa ufaktan ıslık sesi geliyor.
Tek taraflı 1.2 kullanınca ıslık yok gibi ancak hava akışı boğuluyor iyice.
Çift taraflı 2.3 te ıslık sesi yok, akış daha pürüzsüz oluyor.

Buhar sıcaklığı; Ne soğuk, ne sıcak diye tarif edeyim. Mevcut driptipi ile zincir çekimde ısındığını belli ediyor ancak rahatsız edici seviyede değil. Ben by ka serisini hep dwarv ultem driptipiyle kullanıyorum zaten bunuda öyle yapacağım muhtemelen o zaman hiç sorun kalmaz.

Aroma ve vurum konusunda kirlilikten dolayı yaşadığım hissiyat eksikliğinden pek fazla sağlıklı yorum yapabileceğimi sanmıyorum ama vurum yerinde ve zımpara şeklinde değil, spica pro gibi keskin ve tok. Tabi onun kadar vurum yok, yeteri kadar var.

Aroma konusunda henüz iki aroma deneyimledim. İlki orjinal aromadan evyap tribeca, bunda isli notasını eksik hissettim gibi geldi ancak geriye kalan kısmı dolu doluydu.
Şimdide önceki v7-V8 serilerinde parlement gibi baharatlı tütünleri çok silikleştirmesinden dolayı merakımdan parlement koydum. Aroma diğerlerine göre daha net ancak yinede kısık. Baharatlı tütün ile yine iş yapmayacak o anlaşıldı.
Net tütün henüz deneyimleyemedim. Pastane henüz deneyimleyemedim.
O nedenle aroma kısmını açık bırakıyorum yanlış yönlendirmemek adına.

İlk hissiyatlar bu şekilde oldu ilgilenen değerli forumdaşlarımızın bilgisine. Mutlu haftasonlarınız olsun, iyi forumlar :love::love:

Edit; Yukarıda atmış olduğum ekran görüntüsü, ürünün orjinal oring, vida ölçüleri ve parça bilgilerinin şeması, ileride illaki lazım olur diye paylaştım bilgilerinize.

Son düzenleme:
U

Uldız

SBTV
Citizen
Ekli dosyayı görüntüle 50622
Atomizer elime geçeli bir kaç gün oldu aslında ancak yoğunluktan fırsat bulup deneyimleyemiştim o nedenle yazmam bugünü buldu. :geek:
Aldığım ürün Sxk Klonu 3ml lik versiyon.
Metal kısımların işçiliği ay parçası gibi tertemiz görünüyor.
Atonun tank kısmı 3 oringli geçmeli sistem malumunuz, oringler işini düzgünce yapıyor. Klonlarda sıkça yaşadığımız, istem dışı ayrılma ihtimali çok zayıf.
Tek hoşuma gitmeyen oring, konnektör tabanı ile hava ayar yüzüğü arasında bulunan yukarıda atmış olduğum ekran görüntüsündeki 11 numaralı oring, o kısma biraz daha kalıbını koruyabilecek dirayetli bir oring olsa çok iyi olurdu bence.
Bu arada atomizerde oldukça fazla yağ kokusu mevcut, durun durun temizleyin bendeki daha geçmedi gibi. :LOL:

Sıkılık, ses, hava akışı durumlarını tarif etmeye çalışırsam;
Hava pinleri 4 adet geliyor. 1 mm (orjinalde yok), 1.2-1.4-1.7 şeklinde.
Hava ayar yüzüğü de 4 kademeli; 1.2-1.7 ve 2 adet 2.3 mm şeklinde. İsteğe bağlı olarak 1.2-1.7-2.3 tek delik ve 2×2.3 çift delik açık olarak kullanabiliyorsunuz.
Şuanda 1.2 hava pini takılı vaziyette kullanıyorum vadettiği neyse onu veriyor.
Sıkılık konusunda her mtl kullanıcısını memnun eder o konuda tereddütünüz olmasın.

Ses konusunda araştırma ve denemelerime göre;
Hava ayar yüzüğü eğer tek delik 1.7 ve 2.3 te kullanılırsa ufaktan ıslık sesi geliyor.
Tek taraflı 1.2 kullanınca ıslık yok gibi ancak hava akışı boğuluyor iyice.
Çift taraflı 2.3 te ıslık sesi yok, akış daha pürüzsüz oluyor.

Buhar sıcaklığı; Ne soğuk, ne sıcak diye tarif edeyim. Mevcut driptipi ile zincir çekimde ısındığını belli ediyor ancak rahatsız edici seviyede değil. Ben by ka serisini hep dwarv ultem driptipiyle kullanıyorum zaten bunuda öyle yapacağım muhtemelen o zaman hiç sorun kalmaz.

Aroma ve vurum konusunda kirlilikten dolayı yaşadığım hissiyat eksikliğinden pek fazla sağlıklı yorum yapabileceğimi sanmıyorum ama vurum yerinde ve zımpara şeklinde değil, spica pro gibi keskin ve tok. Tabi onun kadar vurum yok, yeteri kadar var.

Aroma konusunda henüz iki aroma deneyimledim. İlki orjinal aromadan evyap tribeca, bunda isli notasını eksik hissettim gibi geldi ancak geriye kalan kısmı dolu doluydu.
Şimdide önceki v7-V8 serilerinde parlement gibi baharatlı tütünleri çok silikleştirmesinden dolayı merakımdan parlement koydum. Aroma diğerlerine göre daha net ancak yinede kısık. Baharatlı tütün ile yine iş yapmayacak o anlaşıldı.
Net tütün henüz deneyimleyemedim. Pastane henüz deneyimleyemedim.
O nedenle aroma kısmını açık bırakıyorum yanlış yönlendirmemek adına.

İlk hissiyatlar bu şekilde oldu ilgilenen değerli forumdaşlarımızın bilgisine. Mutlu haftasonlarınız olsun, iyi forumlar :love::love:

Edit; Yukarıda atmış olduğum ekran görüntüsü, ürünün orjinal oring, vida ölçüleri ve parça bilgilerinin şeması, ileride illaki lazım olur diye paylaştım bilgilerinize.
Hocam elinize sağlık. Çok güzel inceleme olmuş.

E

Ecuaraci

SBTV
Citizen
@murcix hocam çok sağolun, bir iki yıkamaya toparlar iyicene inşallah.
@Uldız hocam çok teşekkür ederim. Anlaşılabilir olduysa ne mutlu :love:
İyi forumlar değerli hocalarım görüşmek üzere

Sandrake

Sandrake 

SBTV
Citizen
5ml lik versiyonu alsak fev 4.5 kullanan birine buharı sıcak gelir mi tahminleriniz nedir? :unsure:

CmZ

CmZ 

SBTV
Community
Bir yerden duymuş olduğum yorumları bizzat iletiyorum.
-çok begendim
-hemde çok begendim
-kesinlikle alınır
-kesinlikle
-aroması gus a yakın
-bogaz vurumu flash gibi neredeyse
Bip not ( tütünde kullanılmış )
Bip Bot 2 (kişiden kişiye farklılık göstere bilir)
Ben zehri aldım. 1-2 güne sxk siparişimi geçerim sanırım ☺☺

iPehlivan

iPehlivan 

SBTV
Community
Kullandığım atolarin az parça olmasını seviyorum. Gördüğüm kadarıyla zibilyar parçalık bir ato var karşımızda, ben direk eledim gençler size kolay gelsin 😁

stingray

stingray

SBTV
Community
Arkadaşlar ali'den sipariş verip eline geçmeyen oldu mu? Valla sepete koydum By Ka V9'u, elim gidip gidip geliyor. Yorumlarda da hep Türkiye'den sipariş verilmiş ve teslim alınmış gözüküyor. Çoktandır sipariş vermemiştim. Havaya girdim. :cool:

Son düzenleme:
Namca

Namca 

SBTV
Community
Arkadaşlar ali'den sipariş verip eline geçmeyen oldu mu? Valla sepete koydum By Ka V9'u, elim gidip gidip geliyor. Yorumlarda da hep Türkiye'den sipariş verilmiş ve teslim alınmış gözüküyor. Çoktandır sipariş vermemiştim. Havaya girdim. :cool:
On günde geldi.:)tavsiye.

Üst Alt